Jak optimalizovat paměť RAM

Random Access Memory (RAM) je typ úložiště dat počítače. Zařízení RAM umožňuje přístup k datům v náhodném pořadí, což velmi rychle umožňuje najít konkrétní informace. Některé další typy úložišť nejsou náhodným přístupem. Například jednotka pevného disku a disk CD budou číst a zapisovat data v předem stanoveném pořadí. Mechanický návrh těchto zařízení předepisuje, že přístup k datům je po sobě následující. To znamená, že doba potřebná k nalezení určité informace se může značně lišit v závislosti na tom, kde se nachází na disku.

Zařízení RAM se v počítačových systémech používají jako hlavní paměť. RAM je považována za volatilní paměť, což znamená, že uložená informace se ztratí, když není napájena. Proto je RAM používána centrální procesní jednotkou (CPU), když je počítač spuštěn, aby ukládal informace, které potřebuje být používány velmi rychle, ale neukládá žádné informace trvale.

9 tipů, jak maximálně využít váš počítač

1. Otevřete webový prohlížeč a přejděte na stránku WWW.Google.com a zadejte klíčový mechanik paměti a stiskněte klávesu enter.

2. Klikněte na první výsledek, který se nachází na stránce vyhledávání (tj. Mechanik paměti lolo)

3. Na nové přesměrované webové stránce (Crucial.com) klikněte na Stáhnout mechaniku paměti lolo a klikněte na tlačítko Uložit v rozbalovací nabídce.

4. Po dokončení stahování můžete zavřít webový prohlížeč. Nainstalujte software Lolo Memory Mechanic.

5. Otevřete mechaniku paměti lolo (Software) a klikněte na tlačítko Optimalizovat (tlačítko)

6. Po klepnutí na možnost Optimalizovat, na další stránce se zobrazí graf analýzy, klepnutím na tlačítko Další spusťte defragmentaci paměti.

7. Defragmentace bude trvat několik minut.

8. Po dokončení procesu defragmentace klikněte na exit.

9. Pro úspěšný proces defragmentace byste měli počítač okamžitě restartovat.

Historie paměti RAM

Nejstarší forma paměti RAM se datuje do prvních počítačů ve čtyřicátých letech minulého století. Paměť magnetického jádra byla založena na řadě magnetizovaných kroužků. Data mohou být uložena magnetizací každého kroužku jednotlivě. Každý prstenec byl zapojen odděleně, což vedlo k poměrně velkým instalacím. Jediný kruh mohl uložit jeden bit dat a směr magnetizace byl nulový nebo jeden.

Technologický pokrok vedl k menšímu zařízení, které by mohlo ukládat více informací, ale spoléhalo se na stejný princip. Paměťová jednotka na fotografii níže je asi 10 x 10 cm a může uložit 1024 bitů. To je podle dnešních standardů velmi malé, ale v šedesátých letech to bylo nejmodernější.